Митинг против перевода русских школ на латышский язык обучения

ramiljevi481 | 16.12.2017, 13:29:23 | 4518

14 декабря 2017 года, в четверг, в Риге прошел митинг против перевода русских школ на латышский язык обучения.Учителя русских школ, родители,
бабушки и дедушки шли с плакатами и лозунгами, демонстрируя правительству и окружающим свое несогласие.Хочется спросить, а где же с самого начала было их несогласие,
когда принималась поправка к Закону об образовании, принятая Сеймом еще в 2004 - м году? Тогда всех все устраивало? Народ знал, что перевод школ на
латышский язык обучения состоится в любом случае!Об этом широко писалось, обсуждалось депутатами и средствами массовой информации!
Где же вы были в то время, участники сегодняшних митингов? В 2004-м году всех все устраивало, что же случилось сегодня? Латвийская ассоциация ЛАШОР опубликовала
меморандум о нецелесообразности перевода русских школ на преподавание на латышском. Из рубликации ЛАШОРОм в fb "Латвийская ассоциация в поддержку школ
с обучением на русском языке" приведу в пример первую цитату, в которой выражается (вниз)

Комментарии (749)

  • -4
    ORDO 20.02.2018, 23:38:35

    Tiešām visi -горшкомойка, Sudrabas, Овчарка, esat viens un tas pats neadekvātais cilvēciņš? Trīsgalvainais pūķis:)

    Nosaukt tos latviešus?
    VB latviešu forumā ir Parteigenosse, Arājs, Hermanis lieliskais, Margrieta utt. Iepazīsties ar viņu testiem.

    fašists, nacists un rasists :):):)
    Ko tu pīpē, histēriķe?

  • -3
    ORDO 20.02.2018, 23:39:10

    testiem t.i.textiem

  • -3
    ORDO 20.02.2018, 23:45:04

    smirdīgs fašists!
    -----
    P.S. Man arī šķiet, ka tu, горшкомойка, esi izmukusi no trakās mājas - дурдом "Ромашка"!)

  • -1
    горшкомойка 21.02.2018, 13:15:11

    Nu tad jau acīmredzot es vēl neesmu satikusi tādus cilvēkus, ar kuriem būtu sastrīdējies nacionalitātes dēļ.
    Mūsu kolektīvā ir labas attiecības ar kolēģiem, mēs neko nedalam, sarunājamies gan latviski, gan krieviski.
    Valodas barjeras mums praktiski nepastāv. Man ir daudz feinu latviešu draugu un paziņu,kā cilvēki visi ir forši un gudri.
    Vajag vērtēt cilvēkus par darbiem,sasniegumiem un pašapziņu nevis par tautību. Gan starp latviešiem gan starp krieviem ir idioti,
    bet tas taču nedod tiesības mums veidot priekšstatu par visu latviešu būtību kopumā. Mēs visi esam cilvēki un šīs vasts pilsoņi mums
    ir vienādas tiesības un pienākumi.Vai ne?

  • -1
    горшкомойка 21.02.2018, 13:16:35

    Kurzemnieks! Tu esi pirmais kas pacēlis šo tēmu. Tev krievi pašam nepatīk — vismaz tāds iespaids man ir radies.
    Tu skalo daudziem no mums smadzenes un trako par nebūtiskām problēmām. Ja cilvēki nebaidās no apkārtējiem un runa daudz valodu,
    viņi vienkārši nesaprot ko nozīmē "naids".

  • -1
    реплика 21.02.2018, 00:13:53

    Разделяй и властвуй -не стареющий метод управления толпой.
    Народ митингует, протестует против школьной реформы, другая часть недовольна чем-то другим, но запугана страшилками о Кремле. Что в итоге?
    А в итоге объединиться ради общей цели или против чего-то невозможно. А надо бы. Выборы осенью 2018, а реформу начнут реализовывать в сентябре 2019.

  • -3
    _морячок_ 21.02.2018, 08:42:18

    РУССКОМУ ЯЗЫКУ БЫТЬ!!!!!!!!!!!!!!

  • -3
    горшкомойка 21.02.2018, 13:19:41

    Кто у тебя отбирает твой русский язык??
    Покажи мне, кто может тебе указать как тебе разговаривать с женой, дядей, тетей, братом или дочкой?
    Никто не может силой тебя заставить не смотреть передачи на русском языке!
    Как были передачи, фильмы, мультики, так все и будет. Тоже мне создал проблему из банана.... :(((

  • 0
    Ordnung muss sein 21.02.2018, 16:09:40

    Если хочешь рассмешить всевышнего, расскажи ему о своих планах.

  • -5
    ORDO 21.02.2018, 16:21:52

    . Tev krievi pašam nepatīk — vismaz tāds iespaids man ir radies.
    Tu skalo daudziem no mums smadzenes un trako par nebūtiskām problēmām.
    ---------
    Man ir radies iespaids, ka tu neesi adekvāts sarunu biedrs,
    jo vnk neatbildi par saviem vārdiem.
    Tipiska либералка...
    Ko vajag to tu izdomā.

    Man nepatīk tie krievi, kas ņirgājas par savu vēsturisko tēvzemi un raksta par to visādas blēņas.
    Man simpatizē tie krievi, kas mīl savu jauno dzimteni - Latviju, bet ciena arī savu vēsturisko - t.i.Krieviju.
    Pie kuriem piederi, vari secināt pati...
    Tāpat man nepatīk tie latvieši, kas ienīst šeit dzīvojošos krievus un Krieviju.
    Tas slikti beigsies...

  • -2
    горшкомойка 21.02.2018, 18:27:29

    Pirmkārt ar Krieviju man nav nekādas saistības!
    Otrkārt es neņirgājos par Krievijas valsti, tieši otrādi - man žel krievijas tautu un es kategoriski nepieņemu tādu Putina attieksmi pret Ukrainu un citiem valstim,bet tev otrādi viņš ļoti patīk , es vēlreiz saku, mēs varam diskutēt par šo it kā ļoti būtisko jautājumu, kaut ko
    aizstāvēt...Krievijas pilsoņiem, kuri šeit mācās krievu valodā, ir iespēja atgriezties Krievijā un tur dzīvot un mācīties, bet viņiem pašiem tur nesmaržo pēc rozēm! Bet tu gribi lai es brauktu svešā valstī ar čemodaniem! Man šķiet ka tu pats neesi adekvāts sarunu biedrs,
    jo tu neko no dzīves nesaproti. Man rodas jautājums, kurš patiesībā no mums pēc mūsu strīda vinnēs, taču mums ir ļoti dažādi viedokļi par politiku? Man, piemēram,ļoti nepatīk kad latvieši apvieno visus kas runā krievu valodā vienā tautībā - "krievi" un doma ka visiem krievvalodīgaijem vēsturiskajā dzimtenē ir Krievijā!

  • -2
    горшкомойка 21.02.2018, 18:29:00

    UN es neesmu vainīgs,ka māte atdeva mani mācīties krievu skolā! Tie latvieši ( ne tu), kuri mēģina nopietni kaut ko analizēt par
    krievvalodīgajiem, atšķirt un saprāst kurš ir kurš, iekrīt slazdā un uzreiz zaudē politiķus interesi. Jo pēc būtības jautājums par krieviem un krievvalodīgaiem patiesibā neinteresē nevienu. Vērtība ir tikai šovam, kuru cenšas izrādīt Kremļas politiķi!

  • -2
    горшкомойка 22.02.2018, 13:01:32

    Tāpat man nepatīk tie latvieši, kas ienīst šeit dzīvojošos krievus un Krieviju.
    Tas slikti beigsies...
    _____________________________
    Un kas tad būs? Uz Latviju atbrauks no Kremļa "mirotvorci"? Bet viņi taču palīdzēja jau Sīrijai...
    Tāpēc atkartoju vēlreiz-latvijas krievi ir ļoti dažādi. Kāpēc atkal visi tiek samesti vienā katlā un runāts tikai par krieviem? Kur paliek citas tautības - lietuvieši, igauņi, ukraiņi,moldāvi, gruzīni utt.? Kāpēc visus grib pārvērst par krieviem? Tā taču ir diskriminācija. Manuprāt, pats vārds "krievvalodīgais" ir apkaunojošs.
    Es arī protu krievu valodu, tad arī mani pieskaitīs pie krieviem? Ir daļa inteliģences, normālu cilvēku, kuri neuzskata sevi augstāku par citām tautām, bet lielākā daļa "krievu" ir lieli šovinisti, uzskata, ka ir pārāki par citām tautām. Starp citu, par to ir rakstījis jau Ļeņins, jā, jā, pats Ļeņins. ))

  • -2
    горшкомойка 22.02.2018, 13:02:26

    Par lielkrievu šovinismu un to, ka viņi nevienu tautu pat pareizā vārdā nesauc, viņiem ir tikai "čurkas", černomazije", "černožopijie','hohli" un t.t. Palasiet DELFi.ru, Apollo.ru, TVNET.ru komentārus, tad pārliecināsieties. Ja tu esi krievs un dzīvo Latvijā , tad nečīksti un iemācies valsts valodu, tad nebūs absolūti nekādas problēmas, bet, ja krievi uzskata sevi augstāku par citām tautām, tad gan var joprojam rasties problēmas.

  • -5
    ORDO 21.02.2018, 19:49:10

    Bet tā ir patiesība - visiem krieviem un t.s.kriewalodīgsjiem vēsturiskā dzimtene ir Krievija.
    Nevar taču 1991.gadā jaunizveidotās valstīs - kā Baltkrieviju, Ukrainu vai hm Kazahiju, uzskatīt par vēsturiskām.
    Man kādreiz rietumukraiņi lielījās, ka neesot bijuši zem Krievijas Impērijas.
    Nu, bija zem Austroungārijas Impērijas, atšķirība nekāda.
    Vai arī bija zem Polijas, bet tā atkal zem Krievijas:)
    Un, interesanti, kas Putina attieksmē pret Ukrainu tev šķiet tik kategoriski briesmīgs?
    Putins kaut ko Ukrainai ir parādā ka viņam būtu jādara viss pa prātam Ukrainai?
    Un kas Ukraina tāda ir, lai par to pārdzīvotu?
    Uztaisa valsts apvērsumu un tad brīnās, ka nekas neiet kā iecerēts.
    Un tad rīda citas valstis pret Krieviju, it kā kādam jābūt līdzvainīgam par Ukrainas kļūdām. Ja tu būtu godīga, tad redzētu, ka Ukrainā ir visas tās problēmas, ko tu pārmet Krievijas varai, un
    ir pareizināmas n-tās reizes.
    Ja Krievijā ir понятие, tad Ukrainā безпридел, tēlaini runājot.

  • -2
    горшкомойка 21.02.2018, 21:18:25

    Vai es pareizi saprotu - no visa tā izriet tad - ja Latvija ir bijuši zem Krievijas, tad visiem latviešiem vēsturiskā dzimtene arī ir Krievija?
    Tu tu pati godīga visā ko raksti?

  • -4
    ORDO 22.02.2018, 11:16:00

    Kaut kādā mērā - jā!
    Mums te ir bijusi Livonija, tad Kurzemes hercogiste, kuru vēlāk nopirka Krievijas Impērija.
    Starp citu, tieši Krievijas Impērijā sākās Ventspils uzplaukums.

  • -2
    горшкомойка 22.02.2018, 12:57:38

    :-DD Ohhhh ))) Tad mēs varam parunāt par mongoļu - tatāru jūgu jeb Zelta Ordu kas 1200.gadā parādījas tagadējās Krievijas
    Federācijas,Kazahstānas un Uzbekistānas teritorijā. Tajā pašā laikā visā Latvijas,Skandināvijas, Baltkrievijas, Lietuvas, Polijas, Ukrainas un tagadējās Ziemeļkrievijas teritorijā piederēja Lietuvas lielhercogistei. Bet būsim godīgi, visiem Krievijas un Eiropas iedzīvotājiem gēni ir sakrustoti no aizvēsturiskiem laikiem. Kurzemnieks, atkartoju vēlreiz, mums visiem neatkarīgi no nacionalitātes, pilsonības vai konfesijas, ieņemamā amata, partijas piederības un vecuma ir tataro-mongoļu, skandināvu un lietuviešu gēni, bet ja mēs skatāmies tālāk, par ko ģenētikas zinātnieki sniedz izpētes rezultāti, atradīsim arī afrikāņu! jā, jā,afrikāņu! sk. http://neogeo.lv/?p=5133 Ja mēs atļausīm sev lūkoties uz pagātni, tad mēs līdz mūža beigām neizvairīsimies no strīdam
    kam kas pieder un t.t.!

  • -2
    горшкомойка 22.02.2018, 12:58:11

    Mums jāskatās uz priekšu, ne atpakaļ, mums jāuzceļ jaunu valsti, jāuzlabo pagātnes kļūdas, lai kļūdu labojuma efekts strādātu ilgtermiņā!

  • -4
    _морячок_ 22.02.2018, 17:16:02

    Вы мля клоуны НИЧЕГО построить не можете.
    Такие бездари как ты,горшкомойка,загоняют страну в глубокую ЯМУ.
    27 лет..... ВЫ,патриоты хреновы,разворовываете и разрушаете Латвию.

  • -2
    ORDO 22.02.2018, 15:57:23

    горшкомойка, precizitātes labad - nav mums lietuviešu, skandināvu un tatāru-mongoļu gēni.
    Krieviem, izrādās, arī nav tatāru - mongoļu gēni. Nesen lasīju par ģenētikas pētījumu šai sakarā - rezultāts pētniekus pārsteidza, jo vnk NAV!)
    Un Livonija nekad nav piederējusi Lietuvas lielhercogistei, savukārt Kurzemes hercogiste bija formāla vasaļatkarībā no Polijas karaļa.

    Un šī jaunā valsts, diemžēl, NEKO nav mācījusies nedz no savas pagātnes, nedz citu valstu piemēriem.
    Pagaidām atgādina valsti viendienīti, kuras līderi pa fiksi taisa naudu un gaida ka agri vai vēlu valsti inkrporēs Brisele, ja pieaugs ES centralizācija vai Maskava, ja visi striķi trūks...

  • -2
    ORDO 22.02.2018, 16:00:13

    Vēl par gēniem - paradoksāli,
    ka latviešiem vistuvākie izrādījās igauņu un vācbaltiešu (!) gēni.
    Livonijas kopējais mantojums licis sevi manīt!)

  • -2
    горшкомойка 23.02.2018, 09:49:31

    Zinātniskie pētījumi,konkrēti latviešu tautas vēstures pētnieks Pauls Einhorns apgalvo, ka latvieši cēlušies no Indijas un Tibeta. Krievi ir cēlušies no Ziemeļskandināvijas pirmiedzīvotāju ciltīm (tagadēja Ziemeļskandināvijā, Karēlijā, Aļaskā, Kanādā un Grīnlandē).
    Kurzemniek, tev ir jāstudē antropoloģiju!

  • -2
    ORDO 23.02.2018, 19:34:51

    No Ādama un Ievas galu galā visi ir cēlušies!)

  • -2
    ORDO 23.02.2018, 19:52:31

    Mani interesē no kādām vēsturē zināmām tautām - piem.trāķiešiem, alaniem, gotiem, venediem, ķeltiem utt, cēlušās šodienas tautas.
    Mums diemžēl ir lielākoties hipotēzes.
    Interesanti, Sēlijas iedzīvotāji
    (ir tāds novads Latvijā) saskaņā ar ģenētisko analīzi, ir cēlušies no trāķiešiem.
    Par citiem pagaidām nav dzirdēts, jo tie ir dārgi pētījumi.

  • -1
    Alekseys 03.03.2018, 10:29:25

    Меня больше волнует то, что по многим специальностям, которым не обязательно высшее образование( я так лично думаю) , его навязали. Например, моя жена заканчивала педагогическое училище на русском языке, а академию принудили заканчивать на латышском.
    Из-за плохого знания латышского ей пришлось тоже самое, что она в принципе уже знала из педучилища, учить еще раз только зазубривая на латышском.
    Зачем это надо?
    Будто воспитатель получит высшее образование и станет больше любить детей? Не верю.
    Так разбежались из детских дошкольных учреждений как раз те, кто любил с детьми заниматься и их работа была для них призванием.

  • -1
    Astram 03.03.2018, 21:25:23

    Зачем это надо?
    А чтобы вам жизнь такой сладкой не казалась )))

  • -2
    горшкомойка 10.03.2018, 11:08:02

    Kurzemnieks. Patiesībā nevienu tas neinteresē no kādām tautām - cēlušās šodienas tautas jo visa pasaule ir sakrustota. Vinnēs tas kurš spēs pielāgoties izdzīvošanai briesmu pilnā pasaulē, pielāgoties jaunajiem apstākļiem . Pielāgoties nozīmē Izdzīvot un nozīmē uzvarēt!

  • -2
    ORDO 10.03.2018, 12:13:56

    Cilvēkus interesē visādas lietas, arī izcelsme.
    Citādi netērētu lielu naudu visādiem pētījumiem.

  • 0
    ゲイ 11.03.2018, 12:38:55

    Дети должны учиться на государственном языке и конец разговору. Молодежь должна быть образованной, а не дурной. Раньше вон люди знали по четыре-пять языков и не считали это чем-то сверхъестественным, вполне считалось нормой. Не учили языки только босяки, их дело было только полы подметать да горшки мыть. Да и русскоязычным пора бы уже образовываться лучше, а то организуются потом всякие бандитские шаражки и людей гнобят. Прежде всего нужно очистить общество от криминала всякого, а для этого стоит поднять уровень образования в школах и дет. садах, чтоб не развивалась всякая там охота заманивать учеников после уроков к себе домой проходить школьную программу за деньги! Когда будет порядок со школ, тогда можно будет говорить и о порядке в стране!

  • -1
    не чё 12.03.2018, 01:14:48

    riteņbraucējs ....не уверен что уровень образования зависит от того на каком языке его получаешь......берем 19 век....русские учат французкий.....дошли до парижа....20 век ...русские учат немецкий....расписались на рейгстаге......21 век ....русские учат английский......тут два варианта.....но конец один
    а баннбитские шаражки и криминал давно легализовался и сидит в офисах или в сеймах ....отстаёте от жизни

  • -1
    ORDO 12.03.2018, 10:34:38

    Дети должны учиться на государственном языке
    -----
    Pirmajā Latvijas Republikā bija simtiem skolu krievu (u.c.) valodā un to skaits ar laiku samazinājās.
    Samazinājās tāpēc, ka mērķauditorijai vnk vairs nebija pieprasījums pēc tām.

    Tagad krievu skolas vnk aizliedz ar likumu un tieši tas ir slikti.
    Sanāk ka demokrātija un cilvēktiesības, par ko 21.gadsimtā daudz pļāpā, tagad realitātē ir mazāk nekā gadus 80.atpakaļ?

  • 0
    Овчаркa 12.03.2018, 11:30:23

    Вчера в новостях показали, как пожилые люди вместо того чтобы идти на митинги по повышению пенсий , шли с плакатами на тему русского языка. Я понимаю, когда образованный человек на грамотном русском языке пишет без ошибок и требует такого же отношения к языку, но написать плакат на русском языке с ошибками... ПОЗОРИЩЕ!
    Как можно написать лозунг с ошибками.... Это все... занавес...
    Глагол неопределенной формы ( что делать) - УЧИТЬСЯ написать без мягкого знака - Мы хотим УЧИТ (-) СЯ....
    Я делаю такой вывод, что против обучения на государственном языке идут кремлевские шестерки или полные тупицы, которые не то что латышского, они и русского то не знают... Стыд и позор! Идете на митинги, так хоть орфографию проверьте... Ученики - пенсионеры блин..!

Оставь комментарий:

Чтобы оставить комментарий, просим сначала войти в систему через: